Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija
zinoo

Aizraujoši piedzīvojumi un eksperimenti Dārza svētkos ar ZINOO!

30. maijā, kad Rīgas Angļu ģimnāzijā norisinājās DĀRZA SVĒTKI, pamatskolas skolēniem bija iespēja piedalīties ZINOO 2 nodarbībās un eksperimentos.

1. nodarbība. Zemestrīces.
Lai arī dzīvojam Latvijā, kur zemestrīču praktiski nav, tik un tā katram ir jāzina, kā būvēt stabilu māju, lai tā pie vibrācijām nesagāztos. Bērniem pāros tika dots uzdevums izveidot tādu mājiņu no kartona un kociņiem, kura, uzliekot uz kustīgas plāksnes, nesabruktu. Šī aktivitāte ir lieliska tajā ziņā, ka bērniem bija jautri, tajā pašā laikā izmantojot loģisko domāšanu un liekot lietā iegūtās zinšanas. Jauniešu smaids, redzot savu darbu nesabrūkam, bija tiešām neviltots.

2. nodarbība. Ūdensplūdi.
Nākamajā uzdevumā tika dots darbs atkal izveidot ēku, taču nu jau tādu, kura izturētu lielus plūdus. Zinošās darba vadītājas pavadībā skolēni izveidoja daudz un dažādas mājiņas, toties šoreiz no savādākiem materiāliem- vates, kociņiem, kartona un salmiņiem. Arī par šo jaunieši bija gandarīti.

Pasākuma nobeigumā aktu zālē notika aizraujošs eksperimentu šovs, kurā tika iesaistīti arī bērni. Pasākuma vadītāji akcentēja, cik svarīga ir fiziķa un ķīmiķa profesija, cik daudz jāmācās, lai sasniegtu šajā jomā.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

11.kl. veidotu blogu par Dārza svētku visām aktivitātēm skat:

https://edgars11886.wixsite.com/ragdarzasvetki

vai: https://www.facebook.com/RagSkolenuPadome/