Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija
652A9409-63D8-4541-890C-2AA095F1F838-1

Ģimnāzisti apmeklē maizes Ceptuvi "Lāči" un karameļu darbnīcu Jelgavā.

16. aprīlī Rīgas Angļu ģimnāzijas 11.b klases skolēni ar kl. audz. M. Bietagu apmeklēja maizes ceptuvi "Lāči" un Karameļu darbnīcu Jelgavā, lai iepazītu šo uzņēmumu darbību, uzklausītu iedvesmas stāstus par to, kā no idejas un uzņēmības var uzsākt veiksmīgu biznesu, kā arī lai paši iesaistītos produktu izveidē.

Maizes ceptuvē "Lāči" jaunieši uzzināja, kā darbojas ceptuve, kādas prasmes un iemaņas ir svarīgas šajā jomā un kā veiksmīgi vadīt uzņēmumu, lai būtu tik ievērojama izaugsme, jo, kā jau zināms, tad  uzņēmumu reputācijas topā "Lāči"ieguva “Labākās reputācijas” titulu pārtikas produktu ražošanas nozarē 2016.gadā, uzņēmums regulāri piedalās vietējās un starptautiskajās izstādēs, paplašina veikalu tīklus, iesaistās pasākumos un pētījumos utml.

Skolēni ne tikai dzirdēja stāstījumu par rudzu maizes vērtīgajām īpašībām, bet arī paši komandās cepa savu kliņģeri un cepumus, degustēja produktus. Šīs aktivitātes ļāva iejusties maizes cepēja lomā, strādāt komandā sadarbojoties. 

Savukārt Jelgavas Karameļu darbnīcā ģimnāzisti bija pārsteigti par šī uzņēmuma straujo attīstību, jo Karameļu darbnīca uzsāka savu ceļu 2014. gadā , un viņi jau sevi pierādīja kā godīgu, atbildīgu un draudzīgu uzņēmumu pret ikkatru klientu un sadarbības partneri. Skolēni bija ļoti aizrāvušies ar  karameļu tapšanas procesu- kā no karameļu masas top  vairāk nekā 30 garšu karameles, putotās konfektes (marshmellow), želejas konfektes un citi dažādi un ļoti īpaši saldumi. Iesaistoties aktivitātēs, dalībnieki katrs izveidoja savu neparsto karameli.

Šādās karjeras izglītības ekskursijās, kas notiks vēl maijā,  piedalīsies arī pārējās 10.-12. klases. Lai veicas un izdodas!

Pasākums tiek organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.