Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija
20180320_105532

„Interaktīvs ceļojums mākslas un zinātnes pasaulē”- piedzīvojums zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi”.

Rīgas Angļu ģimnāzijas 5.-7. klašu skolēni devās uz zinātnes centru "Tehnoannas pagrabi", lai izbaudītu neparastu piedzīvojumu zinātnes pasaulē.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

Pasākuma mērķis: Gūt informāciju un radoši darbojoties iepazīt zinātnes un mākslas profesijas, pārbaudīt savu interesi kādā no tām, iepazīt profesijas, kādas nepieciešamas, lai strādātu bērnu zinātnes centrā.

Apmeklējuma sākumā skolēni paši, pētot un izzinot piedāvātās ekspozīcijas, pārbaudīja, kādas prasmes un zināšanas skolēnam jau piemīt, lai varētu sevi iztēloties piedāvātajās profesijās un karjeras virzienos.

Pēc tam skolēni noskaidroja, kādas zināšanas ir nepieciešamas, lai savu karjeru veidotu saistībā ar astronomiju, iepazina astronomijas tēmas un pamatelementus. Pēc planetārija apmeklējuma skolēniem bija iespēja noskaidrot par dzimumu atšķirību- vai tā pastāv, vai tā ietekmē profesijas izvēli.

Neparastas bija pagraba stāva ekspozīcijas par dažādiem optiskās ilūzijas kaleidoskopiem. 

Pasākuma beigās skolēni vēroja priekšnesumu, kas sevī ietver dažādus ķīmijas un fizikas elementus, raisot skolēniem interesi par zinātnes jomu un to, cik aizraujoša un interesanta var būt darbošanās zinātnes jomā, izvēloties veidot savu karjeru saistībā ar fiziku un ķīmiju.