Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija
896330C4-A40A-47C7-AABC-E104B16BB4F0

Karjeras nedēļa RAĢ

Laikā no 2018. gada 8. līdz 12. oktobrim visā Latvijā notika tradicionālie “Karjeras nedēļas” pasākumi, kuros aktīvi piedalījās arī mūsu skola. Skolēni iesaistījās pasākumos gan skolā, gan ārpus tās.

Sākumskolas skolēni pagarinātas grupas nodarbībās noskaidroja, kas ir profesija? Kas veido cilvēka profesiju? Piedalījās didaktiskajā spēlē “Izjūtu ābece”, attīstot savas stiprās puses, veicināja prasmi darboties grupā. Spēlei raksturīgs vieglums, tā sagādāja prieku. Līdz ar to bērnu rīcībā bija vairāk resursu, ko izmēģināt. Savukārt 1. klašu skolēni apzinājās savus pienākumus/darbus mājās un skolā. Diskutēja, ko šie pienākumi palīdz skolēnam apgūt un cik nozīmīgi tie ir.

4., 6.-7 klašu meitenēm notika  Tērpu demonstrētāju studijas “Gints BUDE” nodarbība par licencētu interešu izglītības programmu un tās nozīmi profesionālajā karjerā - modes dizainers, kostīmu mākslinieks, stilists, tērpu demonstrētāja, meikapa specialists, reklāma, mārketings, foto, kino, sabiedriskās attiecības, audiovizuālie mediji u.c. Nodarbību vadīja Dainis Bērziņš, interešu izglītības pedagogs, Tērpu demonstrētāju studijas direktors, EKKA un TURĪBAS lektors.

9.oktobrī Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā un „American Councils for International Education” pārstāvji aicināja 9. un 10.kl.  jauniešus piedalīties FLEX apmaiņas programmā. Latvijas skolēniem ir iespēja 2019./2020. mācību gadu dzīvot Amerikas viesģimenē un mācīties Amerikas vidusskolā bez maksas. Semināra/diskusijas laikā tika likts akcents uz Karjeras izglītību.

Arī 9.klašu skolēnu vecākiem bija lieliska iespēja tikties ar pasniedzēju Ēriku Lanku, kura vadīja nodarbību par tālākizglītošanos, mērķiem, motivāciju un par to,  kā vecāki var palīdzēt jauniešiem izvēlēties piemērotāko karjeras ceļu.

11.un 12.klašu skolēniem notika semināri par studiju iespējā ārzemēs, ko vadīja tādas organizācijas kā “KALBA” ,"" DREAM FOUNDATION " un ASV vēstniecības Latvijā un „American Councils for International Education”  .

12.a klases skolnieces E. Melne, L. Tāle, L. Melbārde, I. Kleinhofa piedalījās diskusijā "Vadi savu karjeru pats!", kas norisinājās Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā. Diskusijās piedalījās  divas sabiedrībā zināmas personas A/S "Latvijas Finieris " Iekārtu rūpnīcas direktors Māris Bumbieris un TV personība un pasākumu vadītāja Lelde Ceriņa. Viņi dalījās ar jauniešiem ar saviem pieredzes stāstiem un iedvesmoja skolēnus attīstīt savas spējas un uzdrošināties. Jaunieši atzīst, ka tā ir vislabākā pieredze un motivācija tikties ar cilvēkiem, kuri var tālāk nodot savus veiksmes stāstus.

11.oktobrī 12.a kl. jaunieši I. Kleinhofa, R. Švarcs, G. Ozols, T. Bergfelds, A. Simsone, R. Znotiņa, M. Kalēja piedalījās pasākumā "Zelta mirkļi! Iedvesmojies!", kas notika ES mājā Aspazijas bulvārī 28. Pasākuma ciklos:

·   Pelni zeltu skolā -jaunieši uzzinājai, kā  vienaudzes  Elīna Skrindževska un Laura Kreiviņa pasaules prasmju sacensībās Euroskils nopelnījušas zelta medaļu.

·   Esi uzmanības centrā - Modes mākslinieks un Ginta Budes modeļu skolas dibinātājs Gints Bude stāstīja par modeļu darba aizkulisēm.

·   Diktē noteikumus - Latvijas pieprasītākais fotogrāfs Ilmārs Znotiņš diskutēja ar jauniešiem par profesionālajiem izaicinājumiem “Photoshop un Instagram” laikmetā.

12. okt. arī 12.b. kl. jaunieši devās uz ES māju. Pasākuma laikā skolēni iepazina ES institūciju darbību, to mērķus, uzzināt par Eiropas Parlamenta vēlēšanām, to nozīmi. Kāpēc svarīga jauniešu balss, kas un kā pieņem lēmumus Eiropas Savienībā? Diskusijas un radošās darba laikā jaunieši veica uzdevumu, kurā tika raksturots ideālais Eiropas Parlamenta deputāts, ņemot vērā izglītību, darba pieredzi, sasniegumus karjerā, hobijus.

Nedēļas noslēgumā skolēni, viņu vecāki un skolotājiem apmeklēja Starptautiskās izglītības izstādo"Starptautiskās Izglītības Dienas", kas norisinājās 13. okt. Radisson Blu Hotel Latvija, Konferenču centrā (Elizabetes iela 55, Rīga). Bija iespēja iepazīties personīgi ar vairāk kā 80 mācību iestāžu pārstāvjiem no Lielbritānijas, Nīderlandes, Somijas, ASV, Kanādas, Šveices, Dānijas, Bulgārijas, Ķīnas, Vācijas, Francijas un citām valstīm, kā arī ar labākajiem ārzemju izglītības konsultantiem.