Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija
IMG-20190425-WA0005

RAĢ JAUNIEŠI UZ LU CIETVIELU FIZIKAS INSTITŪTU!

24. aprīlī 20 11.a  b kl. skolēni devās uz LU Cietvielu Fizikas institūtu, lai ieskatītos institūta zinātnieku ikdienā, apskatītu laboratorijās un uzzinātu par studiju iespējām fizikas jomā.

Piedzīvojums Cietvielu fizikas institūtā sākās ar stāstījumu - Zinātne Cietvielu Fizikas institūtā. Pēc tam jaunieši devās apskatīt 4  laboratorijas. Jaunieši bija pārsteigti gan par iekārtām, gan par atbildīgo un aizrautīgo darbu laboratorijās. Skolēniem bija iespēja apskatīt nanoskopus, ar kuru palīdzību var redzēt mata struktūru. Audzējot materiālu, kurš ir smalkāks par matu, ir aizraujoši vērot elektrolīzes procesus. Arī nenona krāsu izgudrojumi šķita svarīgi, jo zinātnieki mēģina atrast tādu formulu, lai neona krāsas pa dienu varētu uzlādēt enerģiju un naktī spētu koši spīdēt.

Pasākuma noslēgumā zinātniece Virgīnija Vītola iepazīstināja skolēnus   savu karjeras ceļu un izaugsmi. Skolēnus pavadīja fizikas skolotājs Māris Spriņģis. Sakām lielu paldies Ingai Jonānei par sadarbību ar Rīgas Angļu ģimnāziju.

Pasākums tika organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.