Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija
WP_20180420_11_28_39_Rich

Uz Ķekavu ne pēc vistām, bet pēc konfelādes!

Šī gada aprīlī sākumskolas klases apmeklēja pirms četriem gadiem uzsākto ģimenes biznesu - marmelādes jeb konfelādes, sīrupu un džemu ražotni Ķekavā "GiLine",  kā arī  ražotnes darbinieki viesojās pie mums skolā. 

Skolēni noklausījās pieredzes stāstu par to, kā radās ideja ražot marmelādi, par sadarbību ar dizaineriem, pārtikas tehnologiem un visām iesaistītajām profesijām. Skolēni uzzināja par produkta ceļu no 'idejas līdz mūsu galdam', par to, kā veidojās ražotnes nosaukums, un par vienu no svarīgākajām lietām biznesā - iepakojuma dizaina izstrādi. Stāstījuma un prezentācijas laikā skolēni iepazina kādu interesantu profesiju - konservators. Konservators ir persona, kas sadarbībā ar pārtikas nozarē strādājošajiem speciālistiem izstrādā pārtikas produktu un pārvalda tā tirdzniecību. 

Skolēni uzzināja, ka produkta - konfelādes, ražošanā tiek izmantotas tikai Latvijā augošās ogas un augļi, cukura vietā izmantojot stēviju. Tāpēc arī marmelādes nosaukums ir konfelāde, jo īstas marmelādes sastāvā jābūt citrusaugļiem, kas Latvijā neaug. Nianse, bet pamats visam biznesam. 

Ekskursijas otrajā daļā skolēni iejutās degustatora profesijā, degustējot gan dažādas konfelādes un nosakot to sastāvu, gan degustējot sīrupus. Uzzinot, ka par degustatoru piedzimst, nevis laika gaitā kļūst. Šajā darbā jābūt ļoti precīzam, jo pasaulē ir tik daudz fantastisku garšu. Pēc degustācijas skolēni paši izveidoja savu konfelādi no sagataves un iesaiņoja to. Darba laikā nācās sajust, kā ir ikdienā strādāt ar speciāliem cimdiem, lai tiktu ievērotas higiēnas normas un cik patiesībā sagatavot produktu pircējam nav nedz ātri un viegli vienam cilvēkam - tur vajag būt profesionālim. 


Pasākums tiek organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.