Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija

Erasmus+ mācību mobilitāte Francijā

Rīgas Angļu ģimnāzijas vidusskolas vecuma posma seši skolēni – Gustavs  , Mātīss, Linda, Sofija, Asnate , Paula un viņu franču valodas skolotāja Evija Circene piedalījās Erasmus+ mācību apmaiņas programmā Francijā no  2.-9.martam pilsētā Po, kas atrodas Pireneju kalnu pakājē. Projekta mērķis  bija - mācības autentiskās situācijās  daudzvalodu vidē Francijā  un sasniedzamais rezultāts  - iespēja jauniešiem  mācīties vietējā licejā, piedaloties dažādu mācību priekšmetu nodarbībās pēc ikdienas mācību grafika,  īstenojot Francijas izglītības programmu , padziļinot izpratni  par aktiermākslu , tai skaitā - klaunādēm, mīmiem. Projekta dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās teatrāli radošās  darbnīcās mākslinieciskās dienas ietvaros, kā arī uzzināt Po pilsētas vēsturi apmeklējot viduslaiku pili un kultūrvēsturiskās  liecības, dodoties to izpētē   gidu pavadībā.

Jaunieši dzīvoja viesģimenēs un katram jaunietim tika piesaistīts savs korespondents veiksmīgākai projekta dalībai. Mūsu jaunieši iepazīstināja Francijas puses iesaistītos jauniešus un arī to pedagogus ar galvenajiem faktiem par Latvijas  valsti - ģeogrāfiju, vēsturi, vietējām slavenībām, sporta panākumiem pasaulē, kultūras un tradīcijas iezīmēm  izveidotā prezentācijā  "Les francophones motivés" (motivētie frankofoni).

Atpakaļceļā Erasmus+ dalībnieki priecēja acis apmeklējot  galvaspilsētas - Parīzes skaistākos un  populārākos tūristu apskates objektus.

Aicinām jauniešus būt motivētiem apgūt franču valodu un arī turpmāk aktīvi piedalīties  nākamā mācību gadā plānotā Erasmus+ mobilitātē Francijā jau citā pilsētā!