Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija
zinoorakete

Karjeras iespējas kosmosa industrijā ar ZINOO komandas vadītāju Paulu Irbinu

5. un 8. jūnijā Rīgas Angļu ģimnāzijas 1.-2. kl. skolēniem, kuri piedalās vasaras nometnē, notika aizraujošs piedzīvojums kosmosa industrijā. Pasākumu vadīja Pauls Irbins- ZINOO komandas vadītājs. Pauls arī vada misiju "Pirmie Latvijas 100km kosmosā."

Piedzīvojuma 1. dienā skolēniem bija iespēja noskaidrot, kādas būs populārākās profesijas nākotnē, uzzināt par raķešu būvniecību, kas jāzina un jāprot, lai palaistu raķeti, noskaidrot, kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas, lai taisītu dzinējus, datorus, raķešu korpusu un palaišanas iekārtas. Pasākuma vadītājs pastāstīja visu par dzīvošanu kosmosā, kas nepieciešams un kādas īpašības, prasmes jāattīsta, lai cilvēks varētu dzīvot kosmosā (māja, ēdiena audzēšana, ūdens attīrīšana, elektrības ģenerēšana) Kopīgi tika noskaidrots, kādi ir kosmonauta profesijas plusi un mīnusi, kāda izglītība ir nepieciešama. Bērni iepazinās ar īstām raķetēm un raķešu elektroniku, darba instrumentiem, ar kuriem strādā šajā nozarē.

 2. pasākuma dienā mazie un atraktīvie kosmosa izzinātāji paši veidoja raķetes un laida tās gaisā skolas pagalmā. Skolēni aizrautīgi sacentās, kura raķete aizlidos tālāk, kura ir izturīgākā un interesantākā raķete. Varēja redzēt, ka tas sagādāja lielu prieku un gandarījumu. Pēc nodarbībām skolēni individuāli aprunājās ar Paulu Irbinu, uzdeva sev interesējošu jautājumus. Liels Paldies visai ZINOO komandai par lielisku sadarbību šajā mācību gadā!

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.