Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija

Karjera aktuāli. Janvārī

ATVĒRTO DURVJU DIENAS dažādās tālākizglītības iestādēs - janvārī savas durvis ver un aicina skolēnus iepazīt tālākizglītības iespējas:

 

JAUNO PROFESIONĀĻU SKOLA 2024 (janvāris - marts) - Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte (LU SZF) aicina vidusskolēnus sešas sestdienas apmeklēt profesionālās izaugsmes kursus, lai iegūtu dziļāku izpratni par sociālajām zinātnēm un praktiskas zināšanas karjeras veidošanai jebkurā nozarē. Šo nodarbību – Jauno profesionāļu skolu – mērķis ir sniegt motivētiem vidusskolēniem atspēriena punktu un vērtīgas zināšanas, kas var noderēt, uzsākot savu nākamo izglītības posmu un karjeru. Turklāt skolēni, kuri sekmīgi nokārtos skolas noslēguma pārbaudījumu, saņems diplomu un iegūs īpašas priekšrocības studiju uzsākšanai LU SZF īstenotajā atbilstīgā bakalaura studiju programmā, palielinot iespējas studēt par valsts budžeta līdzekļiem.

Pēc kopīgajām lekcijām vidusskolēni tālāk tiek sadalīti grupās pēc sevis izvēlētajām 6 programmām: 

 

Pieteikšanās līdz 25.01.2023.: szf.lu.lv

 

LTV aicina jauniešus pieteikties dalībai MEDIJU AKADĒMIJĀ - Latvijas Televīzija (LTV) aicina jauniešus vecumā no 13 līdz 19 gadiem pieteikties dalībai Mediju akadēmijā. Vairāku mēnešu garumā jauniešiem kopā ar mediju jomas profesionāļiem būs iespēja apgūt dažādas satura veidošanas prasmes – filmēt, intervēt, režisēt un montēt. Pieteikšanās no 4. līdz 18. janvārim notiek sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Mācības LTV Mediju akadēmijā būs bez maksas, piemērotas arī jauniešiem bez iepriekšējas pieredzes mediju jomā. Nodarbības notiks Latvijas Televīzijas ēkā Rīgā, Zaķusalas krastmalā 33.

 

27.janvārī, RTU ATVĒRTO DURVJU DIENA Ķīpsalā. Plkst. 10.00 – 15.00 varēsi vienuviet aplūkot RTU fakultāšu un struktūrvienību stendus, kā arī aprunāties ar studentiem. Plkst. 11.00 apmeklē informatīvu lekciju par izmaiņām RTU, uzņemšanas nosacījumiem, kā arī sagatavošanas kursiem. Lekcijas beigās droši uzdod jautājumus vai meklē uzņemšanas komisijas stendu centrālajā punktā. Plkst. 11.30 vērsim vaļā fakultāšu durvis, lai Tu varētu apmeklēt laboratorijas, iepazīties ar RTU mācībspēkiem un studiju praktisko daļu, kā arī ielūkoties auditorijās. Papildus tam, jaunums! Šogad vērsim vaļā arī sarunu telpas, kas ļaus Tev ielūkoties mūsu auditorijās, kur Tevi sagaidīs studenti un darbinieki, lai sniegtu detalizētāku informāciju par fakultātes piedāvātajām studiju iespējām.

 

RĪGAS JURIDISKĀ AUGSTSKOLA aicina pieteikties IZCILĪBAS SKOLĀ. Aicināti 11. – 12. klases skolēni, kas savu nākotni vēlas saistīt ar tiesību zinātni, diplomātiju vai biznesu. Izcilības skolas lekcijas norisināsies angļu valodā. Dalība ir bez maksas, pieteikšanās līdz 14.janvārim. Četru nodarbību kursā, kas sāksies 20. janvārī un noslēgsies 17. februārī, dalībnieki gūs ieskatu tiesībās, diplomātijā un biznesā, kā arī apgūs un pilnveidos prasmes, kas nepieciešamas personības izaugsmei un karjeras veidošanai. Praktiskajās nodarbībās dalībnieki apmeklēs arī dažādus Latvijas uzņēmumus, lai pieredzētu, kā zināšanas tiesībās, diplomātijā un biznesā tiek pielietotas reālajā dzīvē. Vairāk info te.

 

GREENHOUSE PROGRAMMA VIDUSSKOLĒNIEM - Riga Business School organizē, Janvārī jau trešo reizi notiks ikgadējā Greenhouse programma vidusskolēniem. Tā ir intensīva trīs nedēļu bezmaksas programma angļu valodā, kuras laikā mērķtiecīgi un motivēti vidusskolēni tiek sagatavoti bakalaura studijām. Skolēniem ir ne tikai iespēja izmēģināt studijas Riga Business School, bet arī:

Pieteikšanās līdz 15. janvārim. Vietu skaits ierobežots! Vairāk lasi: https://greenhouse.rbs.lv/

 

19.janvārī, 16:00, SEMINĀRS PAR AUGSTĀKO IZGLĪTĪBU NORVĒGIJĀ. Organizē SIA “AMDA” sadarbībā ar “BI Norwegian Business School”. Bezmaksas seminārā aicināti piedalīties 10.-12.klašu skolēni. Semināra laikā plānots apskatīt tēmas:

Seminārs norisināsies 19.01.2024., no plkst. 16:00 līdz 17:30, Viesnīcā Relais le Chevalier, Kaļķu ielā 20, Rīgā, latviešu un angļu valodā. Dalībnieku skaits seminārā ir ierobežots. Pieteikšanās (obligāta), aizpildot reģistrācijas anketu: https://docs.google.com/forms/d/15z3dTPUzt7p3YZuyK-QJmk3DTQgZrPZX1qEq9c323wQ/edit 

 

JAUNO MĀSU AKADĒMIJA - ar mērķi veicināt māsu profesijas atpazīstamību un sekmētu jauno māszinību studentu piesaisti, izaugsmi un izglītošanu. Par dalību Jauno māsu akadēmijas nodarbībās nav jāmaksā. Jauno māsu akadēmijas nodarbībām aicināti pieteikties 10., 11. un 12. klases skolēni, taču vietu skaits ir ierobežots – uzņemsim tikai pirmos 100 skolēnus, kuri iesniegs pieteikumu.

Pieteikšanās Jauno māsu akadēmijai sāksies 8. janvārī plkst. 14. Vairāk informāijas te: https://www.rsu.lv/jauno-masu-akademija 

 

 

Piesakies dalībai ROSINĀTAVĀ'24, tā norisināsies 23.februārī. 

Rosinātava ir neformāls un izglītojošs forums vidusskolēniem, kur vienuviet satiekas sabiedrībā pazīstamas, iedvesmojošas personības, kas dalās ar saviem stāstiem. Šogad pasākums norisināsies 2024. gada 23. februārī  izstādes "Skola 2024" ietvaros, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Pieteikšanās te: https://www.mittoevents.com/rosinatava24/register 

 

INDIVIDUĀLAS KARJERAS KONSULTĀCIJAS SKOLĀ - pirmdienās, trešdienās, piektdienās (arī tiešsaistē), piesakies rakstot eklasē (Madarai Sarkanei) vai madara.sarkane@rag.lv