Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija

Karjera aktuāli martā

ATVĒRTO DURVJU DIENAS dažādās tālākizglītības iestādēs - martā savas durvis ver un aicina skolēnus iepazīt tālākizglītības iespējas.

 

Martā (arī skolēnu brīvlaikā) jauniešiem iespēja pietiekties un kļūt par STUDENTA SEKOTĀJU uz vienu vai divām dienām vai apmeklēt atvērtās lekcijas, to šobrīd piedāvā:

 

 

Latvijas Biozinātņu un Tehnoloģiju universitāte piedāvā 'skoliņu' piedāvajumu vidusskolēniem: nodarbību sākumi plānoti marta beigās. Pietiekšanās obligāta. 

 

Latvijas Universitāte martā aicina:

18.-23.marts - Atvērto Durvju nedēļa LU - iespēja iepazīt Latvijas Universitātes studiju virzienus, uzzināt par studiju programmām, tikties ar mācībspēkiem, studentiem, fakultāšu dekāniem, paviesoties auditorijās, laboratorijās, iepazīt bibliotēkas, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus gan par studiju programmas izvēli, uzņemšanas noteikumiem, ārpusstudiju aktivitātēm u. c.

4.aprīlī Ēnu dienā, ēnot kādu no LU darbiniekiem - sniedz iespēju apmeklēt kādu no Universitātē esošajām darba vietām un vērot interesējošās profesijas darba ikdienu, tai pat laikā gūstot informāciju, kuru studiju programmu LU izvēlēties, lai kļūtu par attiecīgās profesijas profesionāli.

22.-24.aprīlī piedāvā pasākumu Studenta kurpēs - pasākums dod iespēju ikvienam vidusskolēnam vienu dienu iejusties studenta lomā, iepazīstoties ar studijām LU. Skolēnam kopā ar studentu būs iespēja piedalīties studiju procesā – lekcijās, semināros un laboratorijas darbos, iepazīt mācībspēkus, studiju programmu un infrastruktūru, uzzināt, kādas prasmes nepieciešamas, studējot attiecīgajā programmā, un kādas ir iespējas radoši izpausties ārpus studijām. Piesakies savlaicīgi!

 

No 19.marta Rīgas Aeronavigācijas institūts piedāvā  speciālus kursus skolēniem“Aktuālā profesija”,  lai informētu potenciālos studēt gribētājus un iepazīstināt skolēnus ar RAI piedāvātajām studiju programmām, ar iespēju gūt priekštatu par piedāvātajam profesijām. Nodarbības notiks 2 reizes nedēļā (19.03. - 18.04.), gan klātienē, gan attālināti. Maksa Eur30. Pieteikšanās nepieciešama. 

Rīgas Aeronavigācijas institūts sagatavo tādus speciālistus kā pilotus, aviācijas dispečerus, avio-mehāniķus, transporta uzņēmuma vadītājus un menedžerus, loģistikas speciālistus, elektronikas inženierus.

 

26.martā, 11:00 tiešsaistes pasākums "Sievietes darba tirgū", organizē Eiropas savienības māja. Pieslēgties aicināti pamatskolas un vidusskolas skolēni. Pasākumā dzirdēsiet trīs pārsteidzošus stāstus par sievieti elektroauto inženieri, ugunsdzēsēju un neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnas vadītāju. Vērtīgākais – stāstītājas būs tieši šajās profesijās strādājošas sievietes, kuras atklās, kā cīnīties pret sabiedrībā valdošajiem stereotipiem, kā virzīties uz savu mērķi un kādi ir lielākie izaicinājumi ikdienas darbā.  Sarunu vadīs radio balss un digitālā satura veidotājs Lauris Zalāns.

 

Līdz 30.martam, Transporta un sakaru institūts piedāvā pieteikties uz budžeta vietām nākamajam mācību gadam jau tagad, negaidot CE rezultātus. Lai pieteiktos uz kādu no budžeta vietām, nepieciešams aizpildīt pieteikuma formu un sekot norādēm, kas tev uzreiz atnāks e-pastā. 

Svarīgi datumi šim piedāvājumam:

TSI piedāvā sekojošus bakalaura studiju virzienus: Datorzinātnēs: Mākslīgais intelekts, Datorinženierija un elektronika, Robotika, Datorzinātnes, Transporta un biznesa loģistika, Avioinženierija, Uzņēmējdarbība un vadība. 

 

 

INDIVIDUĀLAS KARJERAS KONSULTĀCIJAS SKOLĀ - pirmdienās, trešdienās, piektdienās (arī tiešsaistē), piesakies rakstot eklasē (Madarai Sarkanei) vai madara.sarkane@rag.lv