Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija

Kursa "Sociālās zinības II" aktivitātes rudens mācību semestrī.

Šogad skolā 12tajām klasēm ir iespēja apgūt jaunu padziļināto kursu sociālajās zinības.

Kurss sastāv no četrām daļām:

  1. Taisnīga sabiedrība un valsts;
  2. Tiesiskums mūsdienu sabiedrībā;
  3. Inovatīva pārvaldība un globālā konkurētspēja;
  4. Cilvēkkapitāls un ilgtspēja.

Kurss tiek apgūts ne tikai skolā, izmantojot skolo.lv vidi, kas dod iespēju ar kursa materiāliem darboties jebkuram skolēnam jebkurā brīdī, bet kurss tiek apgūts arī ārpus klases aktivitātēs.

Tā, piemēram, septembrī skolēni spēlēja sociālo zinātņu iepazīšanas spēli Vecrīgā, kur bija no ārpuses jāapmeklē dažādas iestādes, kas saistītas ar profesijām sociālo zinātņu jomā.

Skolēni novērtēja šo aktivitāti ar šādām atziņām: "Uzzināju kādas profesijas ir saistītas ar sociālajām zinātnēm, kur varētu iet studēt"; "Iemācījos kā strādā Latvijas tiesu sistēma un ar ko Ministru kabinets atšķiras no Saeimas"; "Bija vērtīga sadarbība komandās"; "Patika, ka mācību vielu apguvām interesantā un interaktīvā veidā".

Oktobrī skolēni trīs grupās atbilstoši savām interesēm apmeklēja Satversmes tiesu, Augstāko tiesu un uzņēmumu "Kinetics". Pēc ekskursijas skolēni rakstīja savas pārdomas atbildot uz tādiem jautājumiem kā "Ko Satversme dod man kā indivīdam?", "Kā Augstākās tiesas nolēmumi ietekmē tiesas spriešanu Latvijā?" un "Kāds Latvijas valstij ir labums no tā, ka Kinetics ir reģistrēts un darbojas Latvijā?". Skolēnu darbi skolotājus pārsteidza ar vērtīgām pārdomām un atziņām par savu valsti, kuras tika nodotas arī ekskursiju organizētājiem.

Savukārt, novembrī skolēni devās ekskursijā uz Ministru kabinetu un ieguva iespēju gan viesoties telpā, kurā notiek MK preses konferences, kuras pārraida televīzijā, gan pasēdēt ministru krēslos MK Zaļajā zālē. Pēc šīs ekskursijas skolēni sastādīja savu Ministru kabinetu un turpinās sekot līdzi īstā Ministru kabineta izveidei masu medijos.

Kursā paredzētas vēl ekskursijas uz Saeimu un Prezidenta pili (Rīgas pili), lai jaunieši iegūtu visaptverošu priekšstatu par to kā funkcionē valsts pārvaldes iekārta mūsu valstī.

Foto apskats galerijā atrodams šeit.