Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija

Padziļinātā kursa skolēni paplašina redzesloku

Marta izskaņā RAĢ 12.klašu sociālo zinību II padziļinātā kursa skolēni piedalījās 2 nozīmīgās aktivitātēs un papildināja gan savas zināšanas, gan prasmes nozīmīgos dzīves aspektos. 27.martā, izceļot 20. gadadienu kopš Latvija kļuvusi par NATO un Eiropas Savienības dalībvalsti, Valsts kanceleja organizēja diskusiju “Latvijas 20 gadi NATO un ES: pagātnes mācības, tagadnes sasniegumi un nākotnes izaicinājumi”.  

Tajā piedalīties tika aicināti arī mūsu skolas skolēni. Diskusijas laikā dažādu paaudžu cilvēki atskatījās uz šo laiku, daloties savā redzējumā par to, kā dalība šajās starptautiskajās organizācijās ir sekmējusi mūsu valsts labklājību un drošību. Skolēniem bija lieliska iespēja klausīties iedvesmojošu cilvēku – Toma Pildegoviča, Martas Rībeles, Ata Lejiņa un  Inas Strazdiņas pieredzes stāstos par Latvijas ceļu uz ES un NATO un par to, kā lūkoties nākotnes notikumos.

Pēc diskusijas interesentiem bija iespēja aplūkot Ministru kabineta telpas. Paldies MK darbiniekiem par uzaicinājumu būt daļai no šīs diskusijas!

 

 

28.martā skolēni ekonomikas mācību satura ietvarā apmeklēja Latvijas Bankas Zināšanu centru un ekspozīciju, kur aizraujošā veidā ir iespēja paplašināt redzesloku un gūt jaunas zināšanas dažādos jautājumos par finanšu pratību un personīgajām finansēm, monetāro politiku un globāliem ekonomiskajiem procesiem.

Ekspozīcija ir veidota saskaņā ar principu: "Nāc, ieraugi, pieskaries, izpēti un apdomā!".  Interaktīvajā izstādē jauniešiem  informatīvajos stendos bija iespēja papildināt savas zināšanas, multivides prezentācijās saskatīt teorijas un prakses mijiedarbību, simulatoros izspēlēt situācijas, kā arī novērtēt savas zināšanas.