Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija

Skolotāju dienas svinības Rīgas Angļu Ģimnāzijā

Kā jau tas ir ierasts, oktobra pirmajā nedēļā tika atzīmēta Skolotāju diena, arī Rīgas Angļu Ģimnāzijā tika svinēti šie svētki. Tradicionāli rūpes par skolotāju labsajūtu un svētku sajūtas uzburšanu bija uzņēmušās 12. klases.

Paši divpadsmitie uzsver, ka prieku šajā dienā sagādāja ne tikai skolotāju smaidi, saņemot ziedus pie ieejas durvīm, un dekorējumi, bet arī iejušanās skolotāju tēlā, mācot ko sen apgūtu jaunākajiem skolas biedriem, rast atbildes uz viņu jautājumiem un, protams, sniegt kādu padomu turpmākajiem skolas gadiem.

Divpadsmitā klase izveidoja īpašu video rullīti kā ielūgumu uz skolotāju īpašo podraides stundu Skolotāju istaba. Video rullītī 12. klases skolniece iejūtas skolotājas lomā gan aizrādot jauniešiem par sēdēšanu uz palodzes, gan saskandinot kafijas krūzes ar “kolēģiem”. Skolotājām šis video gāja tik ļoti pie sirds, ka tas arī tika rādīts uz ekrāniem, kas izvietoti skolas gaiteņos.

Taču šis nebija vienīgais video apsveikums. Skolēnu izveidotās podraides Skolotāju istaba laikā tika rādīts arī skolēnu apsveikums, kur skolēni no pirmās līdz divpadsmitajai klasei saka savus novēlējumus vai pateicības skolotājiem. Daži pedagogi arī pieminēja, ka bija ļoti priecīgi par to, ka varēja atlaisties krēslā un vienkārši baudīt.

Šajā īpašajā pasākumā skolotājus priecēja arī RAĢ otro un trešo klašu, kā arī ceturto un piekto klašu deju kolektīvs un, protams, arī skolas meiteņu ansamblis ar trim priekšnesumiem. Dziedāja arī skolas mazo zēnu koris, kas bija īpašs ar to, ka vairākus gadus nekas tāds nebija redzēts. Skolotāji arī sacīja, ka tas bija ļoti mīļi, pat ja viņiem kaut kas neizdevās, kā iecerēts.

Attiecīgi noformēta bija arī aktu zāle, kur notika šīs svinības. Tika izveidots foto stūrītis, lai skolotāji varētu iemūžināt viņiem veltītās svinības ar kādu kopbildi. Skolotājas arī novērtē divpadsmito iesaisti un pūles.

Paši divpadsmitie ir lepni ar paveikto un saka, ka tas bija elpu aizraujošs organizatoriskais process un veids, kā savā starpā saliedēties.

 

Sagatavoja: Tīna Vēsmiņa, 12.c