Rīgas Angļu ģimnāzija
Rīgas Angļu ģimnāzija

Pasākumi

Pasākumi

10.04.22

Vidusskolēni stiprina finanšu pratību

Nodarbība "Naudas krāšana un investēšana", kurā vidusskolēniem bija iespēja uzzināt aktuālo finanšu tirgū, kā arī to, kā gudri krāt un investēt.

Pasākumi

22.03.22

Ēnu diena 2022

Šogad atkal Ēnu diena! Tā norisināsies 6.aprīlī dodot iespēju skolēniem ēnot kādu profesionāli vai nozares pārstāvi, lai iepazītu profesiju, jomu, tās darba ikdienu, nepieciešamās prasmes, pavadot gandrīz veselu darba dienu profesionāļa kompānijā. 

Pasākumi

08.03.22

Vieslekcijas no ISM universitātes Viļņā

Februāra un marta mēnešos notika divas tiešsaistes vieslekcijas, kurās pārstāve no ISM University of Management and Economics vidusskolēniem aktualizēja vairākas ar karjeras izglītību, pašattīstību un karjeras attīstību saistošas lietas.

Pasākumi

23.02.22

RAĢ Absolventu pieredzes pēcpusdienas 2022

Aizvadītas divas interesantas dažādu pieredzes stāstu un padomu pilnas RAĢ absolventu pieredzes pēcpusdienas. Tajās, tiekoties ar esošajiem RAĢ skolēniem, absolventi pastāstīja par savu studiju pieredzi/nodarbošanos, vai ir apmierināti ar veikto karjeras virziena izvēli, kā arī to, kādu saredz turpmāko savas attīstības ceļu karjerā. 

Pasākumi

01.02.22

Aizvadīta RAĢ Karjeras diena 2022

 

Rīgas Angļu ģimnāzijā norisinājās ikgadējā Karjeras diena, kas arī šajā gadā pārsvarā notika tiessasitē. RAĢ Karjeras Dienā skolēnu vecāki vadīja nodarbības skolēniem, iepazīstinot ar savu profesiju, pastāstot par tās darba ikdienu un izaicinājumiem, kā arī dalījās ar savu karjeras veidošanās stāstu. Nodarbības organizētas ar mērķi skolēniem rast iedvesmu un aizrautību mācībām un saviem nākotnes plāniem.

Pasākumi

23.01.22

RAĢ Karjeras diena 2022, 28. janvārī

Pasākumi

19.10.21

Aizvadīta Karjeras Nedēļa 2021

Pagājušā nedēļā, no 11. līdz 15.oktobrim, norisinājās ikgadējās Karjeras Nedēļas (KN) aktivitātes gan Latvijā, gan Rīgas Angļu ģimnāzijā. Šogad KN jaunieši tika aicināti izzināt Informāciju un Komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozari, ar mērķi apzināt savas karjeras iespējas šobrīd vienā no pieprasītākajām nozarēm, kā arī apzināties digitālo prasmju nozīmi jebkurā profesijā un darba ikdienā mūsdienās.

Pasākumi

06.10.21

Karjeras nedēļa 2021

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa. Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus, kā arī pašiem izmēģinot spēkus jauniešu ideju hakatonā. Lasi un uzzini Karjeras Nedēļas plānotās aktivitātes Latvijā un Rīgas Angļu ģimnāzijā. 

Pasākumi

19.05.21

Digitālās meistarklases no Vidzemes Augstskolas

Sadarbojoties ar Vidzemes augstskolu (ViA) Rīgas Angļu ģimnāzijā tika vadītas digitālās meistaklases par dažādām tēmām. Gan pamatskolu vecāko klašu skolēni, gan vidusskolēni piedalījās vairākās.

Pasākumi

13.05.21

Studiju un studējošie kredīti, kas vidusskolēniem par tiem jāzina?

Tiešsaistes vieslekcijā 12.maijā viesojās pārstāve no Swedbank, kas iepazīstināja vidusskolēnus, topošos studentus, par studiju kredīta iespējām un nosacījumiem, kā arī atbildēja uz jauniešiem interesējošiem jautājumiem par šo tēmu. 

Pasākumi

10.05.21

Tikšanās ar vēstnesi no RTU

Lekcijas laikā RTU pārstāvis izstāstīja svarīgāko par šā gada uzņemšanu, iepazīstināja par aktuālo, izvēloties sev interesējošo studiju programmu.

Pasākumi

10.05.21

Vieslekcijas no RSU

Vieslekcijas vadīja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) karjeras konsultante, lai skolēnus iepazīstinātu par CV un Motivācijas vēstules sastādīšanu un Darba intervijas norisi, tajās piedalījās RAĢ 10.c kolases skolēni. 

Pasākumi

09.05.21

Tematiskas vieslekcijas no LKK

Aprīlī skolēni piedalījās vairākās tematiskās vieslekcijās, kurās aicināja piedalīties Latvijas Kultūras koledža (LKK).

 

Pasākumi

12.04.21

Tikšanās ar vēstnesi no Latvijas Kultūras akadēmijas

RAĢ vecāko klašu skolēni piedalījās tiešsaistes nodarbībā, kuru vadīja Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) vēstnese, iepazīstinot skolēnus par studiju iespējām LKA, kā arī par aktuālo, kam jāpievērš vērība, veidojot karjeru kultūras nozarē.

Pasākumi

12.04.21

Tikšanās NBS Speciālo uzdevumu vienības karavīriem

Nacionālo Bruņoto Spēku (NBS) Speciālo uzdevumu vienības karavīrs tiešsaistes lekcijā viesojās RAĢ, ar mērķi iepazīstināt vidusskolēnus par dienesta iespējām Speciālo uzdevumu vienībā un, lai pavērtu jauniešiem plašāku redzeslauku un dotu iespēju izzināt karavīra profesiju.

Pasākumi

09.04.21

Augstskolu atvērtās durvis 2021 - Online

Vidusskolēn? Vai esi jau izlēmis, pa kuru ceļu iet, lai sasniegtu savus mērķus? Te Tev būs iespēja to uzzināt vai rast atbildes uz vēl neskaidriem jautājumiem! Uzzini KUR studēt, KĀPEC studēt? Tiešsaistes tikšanās ar desmit vadošajām Latvijas augstskolam vienuviet. 

Pasākumi

01.04.21

Ko dara medicīnas fiziķis un medicīnas inženieris?

Tiešsaistes nodarbībā RAĢ jauniešiem bija iespēja tikties ar Medicīnas inženieri, kura strādā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Iepazina medicīnas inženiera un medicīnas fiziķa profesijas - kas tās par profesijām, ar ko interesantas un, kur tās iespējams apgūt. 

Pasākumi

12.03.21

Radi sevi kultūrā. Studiju un karjeras iespējas kultūras nozarē

Tiešsaistes informatīvā nodarbībā RAĢ 12.klašu interesenti vairāk iepazina kultūras nozari, studiju un karjeras iespējas tajā, kā arī saņēma atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.

Pasākumi

12.03.21

RAĢ vidusskolēni stiprina savas zināšanas Finanšu pratībā

“Finanšu pratība” nodarbība vidusskolēniem. SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītāja vadīta nodarbība par finanšu pratību jauniešiem un savas naudas pārvaldību.

Pasākumi

25.02.21

Aizvadīta ikgadējā RAĢ Karjeras Diena

18.februārī Rīgas Angļu ģimnāzijā (RAĢ) norisinājās nu jau par tradīciju kļuvusī ikgadējā Karjeras diena, kurā RAĢ skolēnu vecāki vadīja nodarbības skolēniem, iepazīstinot ar savu profesiju, pastāstot par tās darba ikdienu un izaicinājumiem, kā arī dalījās ar savu karjeras veidošanās stāstu, kas deva skolēniem iespēju rast iedvesmu un aizrautību mācībām un saviem nākotnes plāniem.

Pasākumi

09.02.21

RAĢ Karjeras diena 18.februārī

18.februārī laikā no 9:00 līdz 13:00 tiešsaistē norisināsies RAĢ Karjeras diena, kurā skolēnu vecāki (un ne tikai) nodarbībās pastāstīs par savu pieredzi profesijas izvēlē un karjeras veidošanā, dažādojot skolēnu ikdienas mācību darbu un mudinot saskatīt sakarību starp mācībām un savu karjeras attīstību nākotnē. Gaidāmi interesanti pieredzes stāsti, noderīgi padomi un daudz vērtīgu atziņu.

Uz tikšanos RAĢ Karjeras dienā.

Pasākumi

28.01.21

Absolventu pēcpusdienas Rīgas Angļu ģimnāzijā

Decembrī tiešsaistē norisinājās divi karjeras pasākumi, kuros ģimnāzijas vecāko klašu skolēniem bija tikšanās ar bijušajiem Rīgas Angļu ģimnāzijas absolventiem, kuri dalījās ar savu līdzšinējo studiju/darba pieredzi, kādu redz savu turpmāko nākotni, karjeras iespējas, kā arī informēja skolēnus, kas bija atbalsta personas viņiem un deva padomu, balstoties uz savu personīgo pieredzi.

Pasākumi

18.12.20

RSU vēstnešu tikšanās ar RAĢ jauniešiem

Rīgas Stradiņa universitātē studējošie jaunieši sniedza ieskatu par studiju iespējām un vidi universitātē, kā arī dalījās personīgā pieredzē. 

Pasākumi

18.12.20

“Ekskursija IT karjerā”. Nodarbība 8.klašu skolēniem

Lekcija 8.klases skolēniem, kas sniedza ieskatu par iespējām karjeru veidot Informācijas Tehnoloģiju nozarē, kādas darba iespējas nākotnē šajā jomā paveras un kādas vēl, tehnoloģijām attīstoties, tikai būs.

Pasākumi

18.12.20

Karjeras atbalsts un studiju iespējas, profesijas izvēle

Tiešsaistes lekcija vidusskolēniem, kuru vadīja karjeras atbalsta speciālists no Latvijas Universitātes. Ar mērķi palīdzēt skolēniem apzināties savas karjeras un studiju iespējas, kā arī domāt par piemērotu profesijas izvēli.

Pasākumi

18.12.20

Lekcija/diskusija apzinātai karjeras izvēlei.

Jaunieši tiešsaistē tikās ar pārstāvi no EgoPerfectus (personalizeta izglītības izvēle), lai klausītos, diskutētu un saņemtu ieteikumus apzinātai karjeras izvēlei. 

Pasākumi

03.11.20

Uzklausi, Padomā un Izlem Pats!

Karjeras lēmumus pieņem pats, bet zini un izmanto iespējas, ka Tev visapkārt ir daudz palīgi, kas var dot padomus, iedvesmot un sniegt atbalstu. Tie ir skolotāji, karjeras konsultants, draugi, ģimene un vēl daudzi citi iedvesmotāji. Atver inforgrafiku un uzzini kas tie ir un kādu atbalstu un informāciju no tiem Tu vari sagaidīt.

Pasākumi

21.10.20

Karjeras Nedēļa 2020

No 26. līdz 30. oktobrim visā Latvijā norisinās Karjeras nedēļa. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē. 

Seko līdzi tiešsaistes diskusijām par šī gada Karjeras nedēļas tēmu tiešsaistē, @Tavai Karjerai FB kontā.

  • 27.10. 19:00 Tiešsaistes diskusija vecākiem, pedagogiem un karjeras konsultantiem - "Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?" 
  • 28.10. 10:00 Tiešsaistes diskusija skolēniem - "Uzklausi, padomā un izlem pats!”

 

Pasākumi

06.03.20

Veiksmīga karjera

4. martā Rīgas Angļu ģimnāzija 9. un 11. kl. skolēniem notika KI pasākums "Veiksmīgas karjera ", ko vadīja START SRONG ( Andris Arhomkins) projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Jauniešiem bija unikāla iespēja pašiem iesaistīties izaicinājumos un aktivitātēs, kuras piedāvāja pasākuma vadītājs. Svarīgākais bija saprast, ka ļoti būtiska ir savstarpēja sadarbīa, kopības sajūta, atbalsts, atbildība un neatlaidīgs darbs dažādu šķēršļu pārvarēšanai.

Pasākumi

31.01.20

Veidoju pats savu karjeru

28. un 29. janvārī 7. klašu skolēniem notika Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Veidoju pats savu karjeru”, ko vadīja Egils Purviņš,  iekšējās izaugsmes, dzīves kvalitātes un Tikumisās Līderības pasniedzējs. Nodarbību laikā skolēni apzināja savas rakstura stiprās puses un uzzināja, kā pilnveidot savas rakstura vājās puses, kā arī apguva zināšanas par nepieciešamajām kompetencēm personības izaugsmei. Pasākums sākās  ar iepazīšanos un dažiem uzvedinošiem tematiem, kā – “Kas veido cilvēka dzīves virzienu?” Lekcijas turpinājumā vairāk tika apspriestas tēmas par raksturu un personību (temperaments, līderis, boss, u.t.t.).

Pasākumi

31.01.20

Mana profesija mākslā un zinātnē

15. un 21. janvārī mūsu skolā ciemojās "Kkomanda" jeb Karjeras Komanda, kas 5. un 6. klašu skolēnus caur sadzīviskām etīdēm iepazīstināja ar dažādu profesiju (ne tikai mākslas un zinātnes jomas) pārstāvju ikdienu. Caur etīdēm tika atklāts, cik liela nozīme ir valodas prasmēm, spējai sadarboties, būt pacietīgam.

Nodarbības laikā skolēni tika mudināti iesaistīties – izsakoties vai kā citādi paust savas jau esošās zināšanas par profesiju daudzveidību.

Pasākumi

19.06.19

Sadarbībā ar RTU top ZPD

Zinātniski pētnieciskā darba pētījums sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Būvmateriālu un būvizstrādājumu katedrā

Pasākumi

29.05.19

Mūsdienīgu profesiju iepazīšana 11. klasēm

29. maijā 11. klašu skolēniem notika pasākums “Mūsdienīgu profesiju iepazīšana”. Katrai klasei bija divas nodarbības, kuru laikā skolēni izzināja, kādas ir vienas no mūsdienu modernajām profesijām. Vienā no nodarbībām skolēni divu profesionāļu vadībā iepazinās ar pasākuma organizatora profesiju, kuru vadīja “SIA Nexus Latvia”. Skolēni noskaidroja, kāda ir pasākuma organizatora darba ikdiena, ar kādiem citu profesiju pārstāvjiem ir jāsadarbojas un kādi ir galvenie darba pienākumi, darba laiks,  kādi ir šīs profesijas “+” un “-“, ka arī, cik pieprasīta ir šāda profesija. Pēc lekcijas skolēniem bija radošais darbs, kurā skolēni iejutās pasākuma organizatora profesijā un veica kādu no darba ikdienas uzdevumiem. Otrajā nodarbībā skolēniem bija iespēja iepazīties ar žurnālistiku, blogera profesiju, kā veidot pasākuma translēšanu, ka efektīvi izmantot sociālos tīklus informācijas apritei un lasītāju piesaistei, kuru vadīja sabiedrisko attiecību speciāliste Harita Maniņa. 30. maijā 11. klašu skolēni savas gūtās iemaņas un prasmes pierādīja, vadot un organizējot Tehnoloģiju un jaunrades forumu 2019. Jaunieši vadīja pasākumus, intervēja, filmēja, rakstīja blogu, ievietoja aktuālo informāciju sociālajos tīklos.

 

Pasākumi

17.05.19

9B. klases skolēni iepazīst maizes ceptuves "LĀČI" veiksmes formulu!

16. aprīlī Rīgas Angļu ģimnāzijas 9.b klases skolēni ar kl. audz. V. Stasjuni devās  maizes ceptuvi "Lāči" , lai iepazītu šī uzņēmumu darbību, klausītos iedvesmas stāstus un ieteikumus par to, kā no idejas un uzņēmības var uzsākt veiksmīgu biznesu, kā arī lai paši iejustos uzņēmuma ikdienā, sajustu maizes smaržu un rast sapratni, kā top visgardākie produkti.

Maizes ceptuvē "Lāči" jaunieši uzzināja, kā darbojas ceptuve, kādas prasmes un iemaņas ir svarīgas šajā jomā un kā veiksmīgi vadīt uzņēmumu, lai būtu tik ievērojama izaugsme.

Skolēni ne tikai dzirdēja stāstījumu par rudzu maizes vērtīgajām īpašībām, bet arī paši komandās cepa savu kliņģeri - šoreiz komandās strādāja atsevišķi puiši un meitenes, kas bija aizraujoši! Kurai komandai bija garšīgākais kliņģeris?

Pasākumi

23.05.19

Viena diena ražotnē/uzņēmumā 1. klasēm

  1. maijā 1. klašu skolēni ar klašu audzinātājiem devās uz Rīgas Dabaszinību skolu, lai iepazītos ar veselīgo saldumu ražošanas uzņēmumu SIA “Sēklu muss”. Nodarbības laikā, klausoties stāstījumu, skolēni iepazinās ar uzņēmuma veidošanos. Skolēniem bija iespēja uzzināt, cik dažādu profesiju pārstāvji strādā šādā uzņēmumā un kādi ir šo profesiju pārstāvju darba pienākumi ikdienā. Skolēni arī uzzināja, kas ir interesantākais, strādājot šādā uzņēmumā, un kāpēc cilvēki izvēlas strādāt tieši šajās profesijās. Pēc stāstījuma skolēniem bija radošā meistarklase, kuras laikā skolēni iejutās saldumu ražotāja profesijas lomā, tādējādi izzinot savas prasmes strādājot šādu darbu.

Pasākums tika organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

Pasākumi

23.05.19

Viena diena ražotnē/uzņēmumā 2.-4. klasēm

  1. un 23. maijā 2.-4. klašu skolēniem notika nodarbības Rīgas Angļu ģimnāzijā, kuru laikā skolēni iepazinās ar uzņēmumu “Zinātnes zona”. Nodarbības laikā skolēni izzināja, kā ir veidojies uzņēmums “Zinātnes zona”, kurā strādā zinātnieki, ķīmiķi, aktieri, pasākumu organizatori un citu profesiju pārstāvji. Skolēni noskaidroja, kāda ir šo profesiju pārstāvju darba ikdiena, kādi ir darba pienākumi un kas ir interesantākais, strādājot šādā uzņēmumā. Skolēni uzdeva jautājumus un noskaidroja, kādas zināšanas un prasmes attīstīt jau mācoties skolā, lai nākotnē varētu izvēlēties kādu no šīm profesijām. Pēc stāstījuma skolēniem bija iespēja arī praktiski darboties, tādējādi labāk izprotot ķīmiķa darba specifiku un pārbaudot savas prasmes un jau esošās zināšanas.

Pasākums tika organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

Pasākumi

16.05.19

Šoreiz es balsošu!

15. maijā Rīgas Angļu ģimnāzijas 11.a klases jaunieši  piedalījās nodarbībā par Eiropas Savienību,  kurā uzzināja par lēmumu pieņemšanu, institūcijām, līdzdalības veidiem un gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks 25. maijā. Skolēni diskutēja par aktuālajām tēmām- Eiropas struktūrfondu nozīmi, vides piesārņojuma sekām un par to, cik svarīgi piedalīties lemšanas procesos.

 

Pasākumi

10.05.19

RAĢ skolēni Eiropas dienas piedzīvojumos!

9. maijā, kad svinam Eiropas dienu un atzīmējam 15gadi, kopš Latvija iestājās ES, vairāki simti skolēnu un skolotāju no dažādām Latvijas pilsētāmdevās iepazīt Eiropas Savienību, piedalījās interaktīvās un izzinošās aktivitātēs. 11. a klases skolāni apmeklēja Rīgas apgabaltiesu, kur uzzināja ne tikai par tās darbības principiem, bet arī tika rosināti nākotnes profesiju izvēlēties tieslietu jomā. Skolēniem bija iespēja tiešsaistē uzdot jautājumus tiesnesei.  Radošajā komandu darbā skolēni izvērtēja ieguvumus, ko dod ES. Interesantāko un detalizētāko darbu autori saņēma veicināšanas balvas. Zviedrijas vēstniecībā jaunieši diskutēja par aktuālo gan Zviedrijā, gan Latvijā,savukārt Ārlietu ministrijā skolēniem bija iespēja piedalīties diskusijā par drošu ceļošanu, uzklausot veiksmes un pieredzes stāstus. Arī 6.a klases skolēni aktīvi iesaistījas Eiropas dienas pasākumus, apmeklējot vēstniecības. Izsakām pateicību Eiropas Savienības mājai un  visām organizācijām, kuras atbalstīja Atvērto durvju dienas norisi, kā arī sagādāja pārsteiguma balvas.

Pasākumi

08.05.19

SkillsLatvia 2019

8. maijā izstāžu centrā "Ķīpsala "notika nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2019, kurā  sacentās 129 dalībnieki 19 dažādos prasmju konkursos. Lai noskaidrotu labākos jaunos profesionāļus, konkursanti 2 dienu garumā demonstrēja savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus. Pasākuma moto "Uzvar darītājs" liecina par to, ka ikvienam jaunietim., lai sasniegtu savu mērķi un sapņus, vispirms jāsāk darīt, piedalīties uzdrošināties. Šogad konkursu apmeklēja arī Rīgas Angļu ģimnāzijas 11AB. klašu skolēni. Īpaši pieprasīta bija medicīnas un militārā joma.Jaunieši piedalījās interaktīvajās spēlēs un virtuālajos pārbaudījumos, kā arī saņēma atbildes par dažādiem karjeras plānošanas jautājumiem. Varēja arī doties virtuālajā karjeras piedzīvojumā, interaktīvajā pareģī uzzināt nākotnes profesiju, pārbaudīt savas prāta spējas realitātes testā un iesaistīties vēl citos aizraujošos uzdevumos.

Pasākumi

25.04.19

RAĢ JAUNIEŠI UZ LU CIETVIELU FIZIKAS INSTITŪTU!

24. aprīlī 20 11.a  b kl. skolēni devās uz LU Cietvielu Fizikas institūtu, lai ieskatītos institūta zinātnieku ikdienā, apskatītu laboratorijās un uzzinātu par studiju iespējām fizikas jomā. Piedzīvojums Cietvielu fizikas institūtā sākās ar stāstījumu - Zinātne Cietvielu Fizikas institūtā. Pēc tam jaunieši devās apskatīt 4  laboratorijas. Jaunieši bija pārsteigti gan par iekārtām, gan par atbildīgo un aizrautīgo darbu laboratorijās. Pasākuma noslēgumā zinātniece Virgīnija Vītola iepazīstināja skolēnus   savu karjeras ceļu un izaugsmi. Skolēnus pavadīja fizikas skolotājs Māris Spriņģis. Sakām lielu paldies Ingai Jonānei par sadarbību ar Rīgas Angļu ģimnāziju.

Pasākums tika organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

Pasākumi

24.04.19

Iedvesmas pasākums ar Gustavu Terzenu

23.aprīlī Rīgas Angļu ģimnāzijā viesojās personības - Diāna Kļimčenko, pasākuma organizatore un vadītāja, kā arī Gustavu Terzens,  radio dīdžejs, mūziķis, žurnālists, TV raidījumu, sižetu veidotājs un vadītājs, dažādu pasākumu vadītājs, kas iedvesmoja 8. klašu skolēnus. Nodarbības pirmajā daļā skolēni uzklausīja abu personību pieredzi darba pasaulē - sākot no skolas laikiem līdz šim brīdim. Kā arī uzzināja, cik liela nozīme darba tirgū ir emocionālajai inteliģencei un kā to izkopt -  kā vienu no aspektiem uzsverot personīgo interešu pilnveidošanu.  Nodarbības otrajā daļā skolēniem bija darbs ar sevi, apzinoties savas intereses skolā un ārpus tās. Iedvesmas nodarbības noslēgumā, darbojoties grupās, skolēni katrai interesei piemeklēja atbilstošo profesiju un radīja jaunas prasmes, kas jau tagad būtu jāpilnveido, lai nākotnē darbs radītu prieku.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākumi

13.12.18

Animators

27.11., 04.12. un 11.12. Rīgas Angļu ģimnāzijā 5.-7. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt radošas nodarbības par profesijām animācijā. Katra klase piedalījās divās nodarbībās, kur pirmajā nodarbībā skolēni klausījās lekciju par dažādajām profesijām animācijā, izzināja profesiju darba ikdienu un darba specifiku, vērojot vizuālos materiālus. Lekcijas laikā skolēni uzzināja, kāds ir animācijas filmas izveides process un cik dažādas ir animācijas tehnikas. Otrajā nodarbībā redzēto un dzirdēto katra klase, praktiski darbojoties, veidoja savu animāciju stopkadru “stop motion” tehnikā.

 

Pasākumi

09.12.18

Atspēriens manai nākotnei

Novembrī un decembrī Rīgas Angļu ģimnāzijas 8.-12. kl. skolēniem bija iespēja iziet apmācību programmu "Atspēriens manai nākotnei ", kuru vadīja biedrības "Jauniešu kustībai" dibinātājs un vadītājs Rihards Krūmiņš, kurš arī mācījies mūsus skolā.

Nodarbības skolēniem tika sadalītas pa klašu grupām. 8.-9. klasēm-bija novadītas divas nodarbības, 10. - 12. klasēm- četras nodarbības. Pasākums sastāvēja no 90% praktiskām darbībām un 10% teorijas.

Pasākumi

18.10.18

ASV dplomātu tikšanās ar RAĢ 12.kl. jauniešiem

18. oktobrī Rīgas Angļu ģimnāzijā viesojās ASV diplomāti Ryan Peseckas un Kristen Rittenhouse, kuri dalījās savā pieredzē, stāstot par to, kāda ir diplomāta darba specifika, kā viņi ir nonākuši Latvijā, kāds bija izglītošanās process. Jauniešiem šķita tas nozīmīgi savas personības izaugsmē. Diplomāti uzsvēra to, ka  ir iespējams doties uz dažādām pasaules valstīm kopā ar ģimeni un iegūt unikālu pieredzi karjerā. Skolēni bija ieinteresēti par studijām ASV un pieteicās konsultācijām. RAĢ ir sadarbība ar ASV vētniecību, kas katru gadu dod iespēju jauniešiem iepazīt šo jomu. 

Pasākumi

12.10.18

Karjeras nedēļa RAĢ

Laikā no 2018. gada 8. līdz 12. oktobrim visā Latvijā notika tradicionālie “Karjeras nedēļas” pasākumi, kuros aktīvi piedalījās arī mūsu skola. Skolēni iesaistījās pasākumos gan skolā, gan ārpus tās. Sākumskolas skolēni pagarinātas grupas nodarbībās noskaidroja, kas ir profesija? Kas veido cilvēka profesiju? Piedalījās didaktiskajā spēlē “Izjūtu ābece”, attīstot savas stiprās puses, veicināja prasmi darboties grupā.  4., 6.-7 klašu meitenēm notika  Tērpu demonstrētāju studijas “Gints BUDE” nodarbība par licencētu interešu izglītības programmu un tās nozīmi profesionālajā karjerā - modes dizainers, kostīmu mākslinieks, stilists, tērpu demonstrētāja, meikapa specialists, reklāma, mārketings, foto, kino, sabiedriskās attiecības, audiovizuālie mediji u.c.Ģimnāzistiem notika semināri par studiju iespējā ārzemēs, ko vadīja tādas organizācijas kā “KALBA” ,"" DREAM FOUNDATION " un ASV vēstniecības Latvijā un „American Councils for International Education”  . 

Pasākumi

22.11.19

22. novembrī Rīgas Angļu ģimnāzijas 1. klašu skolēni piedalījās Karjeras attīstības atbalsta pasākumā "Viena diena uzņēmumā" un apmeklēja Valsts A/S "Latvijas Pasts".

Pasākuma mērķis- iepazīties ar Latvijā veiksmīgi strādājošu uzņēmumu, profesiju daudzveidību, noskaidrot- kādi profesiju pārstāvji strādā šajā uzņēmumā, kādi ir šo profesiju plusi/mīnusi un galvenie darba pienākumi.

Pasākuma laikā skolēni devās uz pasta šķirošanas noliktavu, kur ne tikai iepazina uzņēmuma  profesiju daudzveidību, bet arī vēroja darbinieku ikdienas veicamos pienākumus . Skolēni uzzināja, ka vēl ir daudz jāapgūst, lai vasarā varētu iegūt pieredzi, veicot pastnieka darbu. Skolēni redzēja, kā un kur notiek pasta darbinieku apmācības. Noslēgumā skolēniem bija iespēja nosūtīt kartīti Ziemassvētku vecīša birojam tepat Latvijā.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

Pasākumi

14.09.18

Diskusija par Eiropas Parlamenta vēlēšanām ES mājā.

14. septembrī RAĢ 12. A klase apmeklēja  Eiropas Savienības māju, lai uzzinātu par ES institūcijām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas notiks jau pavisam drīz- 25. maijā. Nodarbības laikā jaunieši gan uzzināja par ES Parlamenta vēlēšanām, gan arī piedalījās diskusijā par to, kādam jābūt EP deputātam, cik svarīga ir darba pieredze, karjeras ceļš, formālā un neformālā izgītība un hobiji. Skolēniem tika uzsvērts, ka ikviena balss ir ļoti nozīmīga,  iesaistoties Latvijas un Eiropas nākotnes veidošanā. Klasei šis nav pirmais pasākums ES mājā- skolēni vairākkārt ir piedalījušies dažādos pasākumos un atzīst, ka tā ir lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku par ES.

Pasākumi

08.06.18

Karjeras iespējas kosmosa industrijā ar ZINOO komandas vadītāju Paulu Irbinu

5. un 8. jūnijā Rīgas Angļu ģimnāzijas 1.-2. kl. skolēniem, kuri piedalās vasaras nometnē, notika aizraujošs piedzīvojums kosmosa industrijā. Pasākumu vadīja Pauls Irbins- ZINOO komandas vadītājs. Pauls arī vada misiju "Pirmie Latvijas 100km kosmosā." Piedzīvojuma 1. dienā skolēniem bija iespēja noskaidrot, kādas būs populārākās profesijas nākotnē, uzzināt par raķešu būvniecību, kas jāzina un jāprot, lai palaistu raķeti, noskaidrot, kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas, lai taisītu dzinējus, datorus, raķešu korpusu un palaišanas iekārtas. Pasākuma vadītājs pastāstīja visu par dzīvošanu kosmosā, kas nepieciešams un kādas īpašības, prasmes jāattīsta, lai cilvēks varētu dzīvot kosmosā (māja, ēdiena audzēšana, ūdens attīrīšana, elektrības ģenerēšana) Kopīgi tika noskaidrots, kādi ir kosmonauta profesijas plusi un mīnusi, kāda izglītība ir nepieciešama. Bērni iepazinās ar īstām raķetēm un raķešu elektroniku, darba instrumentiem, ar kuriem strādā šajā nozarē. 2. pasākuma dienā mazie un atraktīvie kosmosa izzinātāji paši veidoja raķetes un laida tās gaisā skolas pagalmā.

Pasākumi

25.05.18

Iedvesmas projektēšana ar arhitektu uzņēmumu SIA APL.ES. “Es telpā, telpa un es”.

Rīgas Angļu ģimnāzijas vidusskolēni piedalījās radošā iedvesmas projektēšanā “Es telpā, telpa un es”. Pasākumu sagatavoja arhitektu uzņēmums SIA APL.ES. Aktivitātes koncepta izstrādātājs arhitekts Agris Padēlis-Līns ar savu komandu (Dārta Kleinberga – dizainere, Kaspars Mednis – interjerists, Gustavs Apsītis – arhitekts) kopā ar vidusskolēnu grupu veidoja telpas izpratnes konstrukcijas, ļaujot skolēniem atklāt savu skatījumu uz telpu, tās iekārtojumu, to, kā telpa veido attiecības ar cilvēku. Aktivitāte deva iespēju skolēniem attīstīt mūsdienīgu skatījumu uz arhitekta, dizainera, interjerista un konstruktora profesijām, kā arī tehnoloģiju iespējām telpas vizualizācijas procesā.

Aktivitātes “Es un telpa, telpa un es” koncepta autors Agris Padēlis-Līns ir Latvijā pazīstams sabiedrisku telpu arhitektūras un interjeru autors, kas tikuši nominēti un saņēmuši balvas dažādās profesionālās skatēs. Pazīstamākie un profesionālajā presē publicētie interjeri: Latvijas Bankas «Naudas pasaule», «Rigensis Bank», «KinoBalle», darījumu centri «Māja», «Kurzeme», viesnīcas «Promenāde», «Elefant», «Poriņš», restorāni «Dorian Gray», «Piano», «Olīve», «Pastnieka māja», «Medus», «Rātes vārti».

Pasākumi

24.05.18

Atvērto durvju diena 9. maijā

9. maijā Eiropas dienas ietvaros Eiropas Savienības māja organizēja Atvērto durvju dienu, kurā piedalījās arī Rīgas Anngļu ģimnāzijas 11. a klases jaunieši. Vispirms skolēni apmeklēja Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes biroju (BEREC birojs), kur bija iespāja  ieraudzīt un uzzināt, kā strādā vienīgā Latvijā bāzētā Eiropas Savienības aģentūra, kādi ir tās mērķi un uzdevumi. Apmeklētāji varēja ne vien noskatīties video, bet arī piedalīties viktorīnā un par pareizajām atbildēm saņemt balvu. Gruzijas vēstniecībā skolēni noklausījās prezentāciju par Gruzijas ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru, politiku, starptautiskajām attiecībām, Gruzijas un Latvijas attiecībām. Savukārt Francijas vēstniecībā jaunieši uzzināja  par vēstniecības darbu, Franciju un tās  lomu Eiropas Savienībā.

Pasākumi

24.05.18

Orientēšanās karte LNMM RAĢ 1.-5. klašu skolēniem.

Šī gada maijā 1.-5. klašu skolēni apmeklēja  Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, lai iepazītu mākslas pasauli un tās plašās profesijas iespējas, gan darbojoties mākslas jomā, gan strādājot  muzejā, kā arī lai gūtu iedvesmu un veidot savu karjeru mākslas jomā. Pasākumā “Orientēšanās karte” skolēniem notika ekskursija pa Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur gida pavadībā skolēni iepazina mākslas pasauli. Ekskursijas laikā skolēni noklausījās stāstījumu par dažādajām profesijām, kas ir sastopamas mākslas nozarē, cik pieprasītas ir šādas profesijas. Papildus ekskursijai skolēniem bija iespēja piedalīties astoņās aizraujošās detektīvoperācijās, atrisināt detektīvuzdevumus un satikt muzeja slavenību.

Pasākumi

18.04.18

Ģimnāzisti apmeklē maizes Ceptuvi "Lāči" un karameļu darbnīcu Jelgavā.

16. aprīlī Rīgas Angļu ģimnāzijas 11.b klases skolēni ar kl. audz. M. Bietagu apmeklēja maizes ceptuvi "Lāči" un Karameļu darbnīcu Jelgavā, lai iepazītu šo uzņēmumu darbību, uzklausītu iedvesmas stāstus par to, kā no idejas un uzņēmības var uzsākt veiksmīgu biznesu, kā arī lai paši iesaistītos produktu tapšanas procesā.

Pasākumi

03.05.18

RAĢ 11.B IEPAZĪST LU CIETVIELU FIZIKAS INSTITŪTU!

25. aprīlī 11. b klases skolēni ar fizikas skolotāju Māri Spriņģi devās uz LU Cietvielu Fizikas institūtu, lai ieskatītos institūta zinātnieku ikdienā, ielūkotos laboratorijās un uzzinātu daudz nianšu par studiju iespējām fizikas jomā. 4  laboratoriju apmeklējums ar demonstrējumiem un CFI jaunās fiziķes Baibas Nipartes stāstījums un FIZMATU prezentācija izvērtās par neaizmirstamu piedzīvojumu un iedvesmu gan skolēniem, gan skolotājam, kurš atzina, ka, ja vien būtu iespēja, ietu studēt vēlreiz fiziku, jo tas ir ne tikai interesanta un aizraujoša joma, kas vienmēr iet laikam līdzi, attīstās, bet arī ir ļoti svarīgi ir strādāt draudzīgā un patīkamā atmosfērā.

Pasākumi

02.05.18

Uz Ķekavu ne pēc vistām, bet pēc konfelādes!

Šī gada aprīlī sākumskolas klases apmeklēja pirms četriem gadiem uzsākto ģimenes biznesu - marmelādes jeb konfelādes, sīrupu un džemu ražotni Ķekavā "GiLine",  kā arī uz ražotnes darbinieki viesojās pie mums skolā. Skolēni noklausījās pieredzes stāstu par to, kā radās ideja ražot marmelādi, par sadarbību ar dizaineriem, pārtikas tehnologiem un visām iesaistītajām profesijām. 
Ekskursijas otrajā daļā skolēni iejutās degustatora profesijā, degustējot gan dažādas konfelādes un nosakot to sastāvu, gan degustējot sīrupus.

Pasākumi

17.04.18

„Interaktīvs ceļojums mākslas un zinātnes pasaulē”- piedzīvojums zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi”.

Rīgas Angļu ģimnāzijas 5.-7. klašu skolēni devās uz zinātnes centru "Tehnoannas pagrabi", lai izbaudītu neparastu piedzīvojumu zinātnes pasaulē.

Pasākuma mērķis: Gūt informāciju un radoši darbojoties iepazīt zinātnes un mākslas profesijas, pārbaudīt savu interesi kādā no tām, iepazīt profesijas, kādas nepieciešamas, lai strādātu bērnu zinātnes centrā.

Pasākumi

25.03.18

Finanšu izglītības nedēļa SEB finanšu centrā Valdlaučos

No 19. līdz 23. martam norisinājās Finanšu izglītības nedēļa  SEB finanšu centrā Valdlaučos. Šajā pasākumā piedalījās arī Rīgas Angļu ģimnāzijas 9.a un 11. a klase.   SEB darbinieki vadīja nodarbību par finanšu lietpratību, kā arī stāstīja, kā strādā mūsdienu bankas.

Pasākumi

01.03.18

Brīvprātīgais darbs „Latvijas Samariešu apvienība"

27. februārī Rīgas Angļu ģimnāzijā notika nodarbība par brīvprātīgo darbu, ko vadīja biedrības „Latvijas Samariešu apvienība" (LSA) pārstāve Laura Bulmane. LSA  ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir „Palīdzēt dzīvot".

Pasākumi

28.02.18

Izglītības izstāde

23.-25. februārim izstāžu zālē "Ķīpsala " notika 24. starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2018", kurā piedalījās arī Rīgas Angļu ģimnāzijas 9.,11. un 12. kl. skolēni un skolotāji. Pasākums tika atbalstīts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

Pasākumi

07.01.18

Getliņi EKO apmeklējums

4. dec. 10.b  klases skolēni apmeklēja moderno, tehnoloģisko un videi draudzīgo sadzīves atkritumu poligonu GETLIŅI EKO.

Pasākumi

04.01.18

Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Savas dzīves režisors”

Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS 3713) ietvaros.

Dalībnieki: 4. – 12. klašu skolēni, katrai klašu grupai notiks divas nodarbības. 1. mācību semestrī pirmā nodarbība notika 18.-20. dec.  8.-12. klašu skolēniem. Pārējie pasākumi tiks organizēti 2. semestrī.

Pasākumi

12.12.17

Modes nams "GINTS BUDE"

30. novembrī 6. -8. klašu meitenēm notika Modes nama "Gints BUDE" nodarbība  par licencētu interešu izglītības programmu.

Pasākumi

27.11.17

Zināšanu centrs "Naudas pasaule"

23. novembrī Rīgas Angļu ģimnāzijas 7.b klases skolēni ar kl. audz. Dz. Ābolu un sk. S. Spilu apmeklēja Zināšanu centru "Naudas pasaule", kas ir interaktīvs finanšu izglītības un informācijas centrs katram, kas interesējas par naudas politiku, apriti un vēsturi.

Pasākumi

27.11.17

Aizsardzības ministrijas un NBS nodarbība „Kā mēs sargāsim Latviju?”

23. novembrī Rīgas Angļu ģimnāzijā viesojās  Aizsardzības ministrijas un  Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un pārstāvji.

Pasākumi

21.11.17

Atvērto durvju diena Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē

9.novembrī Rīgas Angļu ģimnāzijas 10.a un 11.a kl. jaunieši, kā arī jaunāko klašu skolēni ( 4.a un 6.c)  apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku  Ādažu bāzi.

Pasākumi

14.11.17

SP tikšanās ar biedrību “JAUNIEŠU KUSTĪBAI”

 1. novembrī biedrības “Jauniešu kustībai ” valdes priekšsēdētājs Rihards Krūmiņš( RAĢ absolvents) tikās ar Skolēnu padomes jauniešiem un 9.-12. klašu vecākajiem.

Pasākumi

Eiropas valodas dienas

28.septembrī, atzīmējot Eiropas Valodu dienu, 9.00 11. un 12.kl.skolēnu tikšanās ar tulkotāju Uldi Priedi.